Harun Yazıcı

 

Uzmanlık Alanı : Bireysel; Çocuk, Ergen ve Yetişkin EMDR Psikoterapisti

Kurumsal; Danışmanlık, Kurumsal – Kişisel Gelişim Eğitimcisi, Örgütsel Araştırmalar

 

Harun Yazıcı, Hacettepe Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden 2005 yılında mezun olmuştur. Yüksek lisansını Maltepe Üniversitesi Endüstri ve Örgüt Psikolojisi Yüksek Lisans programını “Çağrı Merkezinde Çalışan Müşteri Temsilcilerinin Denetim Odaklarının Problem Çözme Becerileri ve Tükenmişlik Düzeyleri İle İlişkisinin İncelenmesi” konulu tez çalışması ile yüksek onur derecesi alarak tamamlamıştır.

Yaşam Becerileri Eğitmenliği Sertifikası, EMDR Terapileri 1.ve 2. Düzey Sertifikaları, Çocuk ve Ergenlerle EMDR Terapi Sertifikası, İnsan Kaynakları Uzmanlığı Sertifikası, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi, Attentioner-DEHB Eğitimci Eğitimi, Madde Bağımlılığı, Teknoloji Bağımlılığı ve Psikososyal Müdahale Teknikleri Eğitmenliği Sertifikalarına sahiptir.

“Kadına Yönelik Şiddete Karşı Kamusal Farkındalık Projesi” , “Şiddet ve Öfke Kontrolü Projesi”, “Mardin Bilge Köyü Olayı Sonrası, Mağdurlara Yönelik Travma Sonrası Stres Bozukluğu Çalışmaları” , “Soma Maden Faciası” , "EMDR Terapi İle Fibromiyalji Ağrı Sendromu Tedavisi" ve "EMDR Terapi İle Migren Tedavisi" gibi sosyal sorumluluk çalışmaları ve projelerinde gönüllü eğitimci ve terapist olarak görev almıştır.

Garanti bankası, LCWaikiki, Hattat Holding, Taha Giyim, SİSMAT A.Ş. gibi sektörün öncü kuruluşlarına; Bireysel Motivasyon Becerileri, Etkili İletişimin Anahtarı, Telefonda İletişim ve Psikolojik Performans Geliştirme gibi kişisel ve kurumsal gelişim eğitimleri vermenin yanı sıra, Endüstri ve Örgüt Psikologu olarak örgütsel araştırma çalışmaları, kurumsal danışmanlık çalışmaları yapmaktadır.

Harun Yazıcı, Adım Psikoloji & Psikoterapi Merkezi'nde; psikolojik travma, erken dönem travmalar, kayıp-yas terapisi, depresyon, kaygı bozuklukları, panik bozukluk, fobi ve özgül fobiler, sosyal fobi, sınav kaygısı, performans kaygısı, yetişkinlerde bağlanma sorunları, DEHB, migren, FMS (Fibromiyalji Ağrı Sendromu) gibi psikolojik ve psikosomatik problemler üzerine çocuk, ergen ve yetişkin terapisti olarak çalışmaktadır.

İnönü Cad. Gül Apt. No:3 D:3 Kozyatağı / İstanbul
0216 386 70 92