Esra Ayvalı

İstanbul Bilim Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden başarı bursu (%100) kazanarak, bölüm birincisi olarak lisans derecesini almıştır. Lisans bitirme tezini Doç. Dr. Sevda Bulduk danışmanlığında; "Düzensiz Çalışma Saatlerinin Tükenmişlik Düzeyine Etkisi" üzerine yapmıştır. Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji Master Programına lisans derece bursu kazanarak girmiş,  şuan da  Prof. Dr. Sultan Tarlacı danışmanlığında tez aşamasına devam etmektedir. 

Lisans eğitimi sırasında Canan Ersoy Çocuk Evleri, Çapa Tıp Fakültesi, Afyonkarahisar Adalet Sarayı,  Adım Psikoloji Dil ve Konuşma Merkezi, Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi,  Florence Nightingale Hastaneleri'nde gönüllü olarak staj  ve gözlem çalışmalarına katılmıştır. Yüksek  lisans eğitimi sırasında ise, NP Beyin Hastanesi'nde klinik stajını başarıyla tamamlamıştır.

Çocuk ve Ergen Psikolojik Eğitimler Derneği ve Maltepe Üniversitesi  Uzman Psikolog Çağla Tuğba Dortluoğlu tarafından verilen  "Çocuklarla Çalışma Eğitimi (2013) ve   "Çocuk Testleri Eğitimi (2014) "  tamamlamıştır. Doç. Dr. Serap Özer tarafından verilen "Çocuklarla Bilişsel Davranışçı Terapi (2016) " eğitimini almıştır.  2015-2016 yılında  Afyon Kocatepe Üniversitesi tarafından verilen  Aile Danışmanlığı (450 saat) eğitimini başarıyla tamamlamıştır. Yrd. Doç. Dr. Pınar Dursun tarafından verilen "Listening Fitness (LIFT)  Eğitimi" (2016) tamamlamıştır. Yrd. Doç. Dr. Nevin Dölek  tarafından verilen "Kısa Süreli Çözüm Odaklı Danışmanlık Yaklaşımı Eğitimi (2018)" almıştır. Alanda güncel olarak kullanılan çocuk testlerinin uygulama haklarına ve sertifikalarına sahiptir.

Afyonkarahisar BLC Dikkat ve Algı Geliştirme Merkezi  bünyesinde Listening Fitness (LIFT)  uygulayıcısı olarak çalışmalarına devam etmiş ve 1,5 yıl danışmanlık yapmıştır. Afyonkarahisar Açı Etüt Merkezi Teog Bilgilendirme Seminerleri ve Sınav Kaygısı Seminerleri (2015 - 2017) vermiştir. Afyonkarahisar Anadolu Özel Güvenlik Koruma & Eğitim Kurumu - Etkili İletişim Dersi  (2015-2017) vermiştir. 2015'den bu yana çalışmakta olup,  meslek içi eğitimlerini halen sürdürmektedir. Çocuklara, ailelere ve öğretmenlere yönelik seminerler ve eğitimler vermektedir. Aktif olarak,  “Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB) Ebeveyn Eğitimi”  vermektedir. 

Halen özel gereksinimli bireylerle ve aileleri ile çalışmalarına devam etmekte ve "Çocuklarla Bilişsel Davranışçı Terapi", "Aile Danışmanlığı", "Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi" "Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu ve Öğrenme Danışmanlığı" yapmaktadır.

Üye olduğu dernekler; Türk Psikologlar Derneği  ve Çocuk ve Ergen Psikolojik Eğitimler Derneğidir.

 

 

Uzmanımız hakkında danışanlarının yorumlarını okumak isterseniz: https://www.tavsiyeediyorum.com/psikolog_25690_esra_ayvali.htm

 

 

 
Göztepe Mah. Dr.Rıfat Paşa Sk. Sadık Bey Ap. No:27 K:12 D:12 Göztepe İstanbul
0216 386 70 92